Treenit jatkuvat ma 11.1. alkaen / Training sessions resume from Mon 11.1.

(English further below)

Hei,

Toivottavasti kaikilla on ollut rentouttava joululoma. Uuden vuoden myötä budotreenejä aletaan pitämään syyskaudesta tutun aikataulun mukaisesti. Ensi viikosta lähtien Ruusutorpalla on siis mahdollista treenata japanilaisia taistelulajeja seuraavasti:

Jodo
ma 16:30 – 18:00

Kendo
ti 20:00 – 21:30

Iaido
ke 20:00 – 21:30

Muistakaa myös suorittaa seuran jäsenmaksu 18.1. mennessä. Jos ette ole vielä saaneet maksutietoja, olkaa yhteydessä seuran rahastonhoitajaan osoitteessa jr.vepsalainen@gmail.com

Nähdään treeneissä!

Jizhou Yang,
Tiedottaja
———————–
(Suomeksi yllä)

Hi,

I hope that you have all had a relaxing Christmas holiday. With the beginning of a new year, training sessions shall also resume in accordance to the same schedule we had during fall. Starting from next week, you can once again go to Ruusutorppa to train the following Japanese martial arts:

Jodo
Mon 16:30 – 18:00

Kendo
Tue 20:00 – 21:30

Iaido
Wed 20:00 – 21:30

Please bear in mind that the deadline for the club membership fee is on 18.1. If you have not received payment information yet, please contact the club treasurer at jr.vepsalainen@gmail.com

Looking forward to seeing you all!

Jizhou Yang,
Informer